مقصر اصلی مصرف بی‌رویه بنزین کیست؟

سؤال اول:به نظر شما مقصر اصلی مصرف بی‌رویه بنزین در کشور ، مردم‌اند یا دولت؟

سؤال دوم: به نظر شما کدام یک از این دو خودرو بنزین بیشتری مصرف می‌کند: «لامبورگینی» سوپر اسپرت ۱۲ سیلندر با حجم موتور ۶۵۰۰سی‌سی، و با قدرت ۶۴۰ اسب بخار  یا «آردی»  ۴ سیلندر ۱۶۰۰ سی‌سی با قدرت ۶۰  اسب بخار؟ احتمالا درست حدس نزده‌اید: مصرفشان برابر است!!!  (برگرفته از هفته‌نامه دنیای خودرو ، شماره ۲۰ )

تعداد سیلندرحجم موتورقدرتلامبورگینی۱۲۶۵۰۰سی‌سی۶۴۰اسب بخارآردی۴۱۶۰۰سی‌سی۶۰ اسب بخار


بر خلاف ادعای مسئولان که سعی می‌کنند سوء مدیریت‌ها در بخش صنعت کشور را لاپوشانی کنند عامل اصلی مصرف بی‌رویه بنزین در کشور مردم نیستند بلکه عامل اصلی وجود خودروهای بسیار پرمصرف در کشور است که تا ۴ برابر خودروهای جدید بنزین می‌سوزانند.
سال‌هاست که مسئولان اقتصادی کشور همه چیز را به گردن مردم می‌اندازند. هیچ‌کس، از مسئولان نخواسته که توضیح دهند برای چه این همه سال پیکانِ بنزینخور را تولید کرده‌اند. برای چه وقتی بدنه پیکان را کنار گذاشته‌اند ( و نه موتورش را ) اتومبیل‌های پرمصرف دیگری تولید می‌کنند؟
تا کی باید تعرفه واردات خودرو ۱۰۰ درصد بماند و خودروسازان وطنی در بازار انحصاری ایران، به ریش مردم بخندند؟ چرا نمایندگان مردمی(؟!) مجلس هفتم امسال تعرفه واردات را یک درصد هم کاهش ندادند؟
ادامه مطلب  (لطفا ادامه مطلب را حتما بخوانید)

/ 281 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ارغوان

آپيديم. همان جور سه نقطه دار...

افسون *~ღهمون که یدونه ستღ~*

درود، بله... همیشه باید جدی گرفت تا قدر آنچه داریم را بدانیم. البته این رو در مورد خودم و رفتنم نمی گمااا....!!! صحبتم کلی هستش! راستی... مطلبی در مورد وبلاگتان بود که بارها خواستم بگویم اما سر باز زدم! اینبار قصد کردم که بگم! آقای صبا، وقتی از "ادامه ی مطلب" استفاده می کنید، قسمتی از ابتدای مطلب را در کادر اول گذارده و در کادر دوم، تمام مطلب(یعنی همه آنچه در کادر اول گذاشته اید به همراه ادامه ی آن) را بگذارید! چرا که کاری که در حال حاضر انجام داده اید اشتباه ست! به این دلیل که: بر فرض اگر من بخواهم به این پست شما لینک دهم(پیوندهای روزانه!)، باید از "لینک ثابت" پست استفاده کنم و لینک ثابت پست همان است که "ادامه ی مطلب" در آن نوشته شده! با این اوصاف، مطلب شما برای بازدیدکننده ای که از وبلاگ من به اینجا می آید، نیمه خواهد بود! امیدوارم شیوا بیان کرده باشم! با سپاس از توجه شما

پدرام

سلام من پدرام هستم من دارم یه لینباکس تراحی میکنم فقط تازه راش اندا خبم اگه میخوای وبلاگتو بزارم توش بیا عضو وبلگ من شو تا بد . آخه بلگفا مشکل داره در مورده ماشینم هست امتهانش ضرر نداره اگه نخواستی عضو بشی فقط نظر بده همین

هدی

سلام رقيه جونم حالت خوبه راستش رفته بودم مسافرت به همین خاطر هم پیدام نبود.نمی دونی با چه بدبختی وبلاگت را باز کردم

صالح

ماشين های باحالين لامبور گينی ها

کامران

تا وقتی قيمت بنزين از آب ارزان تر است و واردات اتوموبيل محدود همين آش است و بس! امان از دست اين مافيا !

مدد

خودما ما عادت کرديم فقط وفقت به امروز فکر کنيم نه به فردا

احمد

[چشمک