نقل مکان! ( آخرین یادداشت من در پرشین‌بلاگ)

چند ماهیه که وبلاگ‌نویسی رو شروع کرده‌ام. در این مدت با آدرس m-saba در هر دو سایت بلاگفا و پرشین بلاگ وبلاگ داشتم که البته وبلاگ اصلی در پرشین بلاگ بود.
قبل از اینکه قضیه اخیر پرشین بلاگ پیش بیاد  ــ که به ادعای مسئولان آن به علت هک شدن اتفاق افتاده ــ  قصد داشتم مطلبی درباره تفاوتهای پرشین بلاگ و بلاگفا بنویسم و پیشنهادهایی بدم. اما رفتار مضحک گردانندگان پرشین بلاگ باعث شد وقتم رو بیهوده هدر ندم. تاکید دارم که از کلمه مدیران برای مسئولان پرشین بلاگ استفاده نکنم چون فکر می‌کنم به کار بردن اصطلاح مدیر برای گردانندگان پرشین بلاگ ، توهین و بی‌احترامی به واژه و مفهوم و علم مدیریته.
من وقتی ناراحت و عصبی می‌شم سعی می‌کنم اصلا حرف نزنم چون در مواقعی که آدم ناراحته ممکنه حرفایی بزنه که کار رو خراب کنه. الان هم دارم سعی می‌کنم فحشهایی که دارم توی ذهنم به مسئولان پرشین بلاگ می‌دم به زبون نیارم!

درباره مشکلات فنی پرشین بلاگ حرفی نمی‌زنم چون در تخصصم نیست. اما در مورد مدیرتش باید گفت که وضع مفتضحانه‌ای داره. مسئولان این سایت برای مخاطبان و استفاده‌کننده‌ها هیچ احترامی قائل نیستن، با اونها ارتباطی ندارن، و تمهید مؤثری برای شنیدن نظرات و پیشنهادهای اونها و برقراری یک ارتباط فعال دو طرفه به فکرشون نرسیده. صفحه اول سایتشون هم نشان از یک سایت مرده داره که اطلاعاتش به روز نمی‌شه.
در قضیه اخیر هم اگر مسئولان پرشین بلاگ یه ذره و فقط به اندازه یه اپسیلون (یا یه نخود!) ، چیزی از مدیریت می‌فهمیدن خودشون رو ملزم می‌دونستن که لحظه به لحظه گزارش کارشون رو به همراهانشون بدن (عذرخواهی پیشکش) اما این کار رو هم نکردند و ۸۰۰هزار وبلاگ‌نویس و ۴میلیون (البته به ادعای خودشون) بازدید کنننده رو سرکار گذاشتند. دادن دوسه‌تا خبر درباره یکی از مهم‌ترین اتفاقات اینترنتی چندسال اخیر شاهکاری بود که فقط از این عزیزان برمی‌اومد.

در هر حال این چند روز رو در انتظار انجام کاری از طرف متولیان پرشین‌بلاگ منتظر موندم و فکر می‌کنم همین اندازه کافی باشه. فعلا به بلاگفا نقل مکان می‌کنم (هر چند که بلاگفا هم مشکلات خاص خودشو داره اما بهتر از پرشین بلاگ عمل کرده) . اگه مقدماتش فراهم بشه در آینده وبلاگم رو به سایت خودم منتقل خواهم کرد.

از دوستان عزیزی که لطف کردن و من رو جزو دوستان خودشون قرار دادن می‌خوام که آدرس
http://m-saba.blogfa.ir/  رو جایگزین آدرس قبلی کنن.

ضمنا این آخرین یادداشت من در پرشین‌بلاگه.

                                                                                     نظر شما

/ 0 نظر / 27 بازدید